2013 m. gruodžio 18 d., trečiadienis

Kalėdos, pilvas ir karšti bernai.

Sveikos merginos! Grįštu su nerealia nuotaika ir naujomis jėgomis kibu į blog‘ą kuris šį kartą bus visai ne apei svorį, ne apie dietas, maistą ar drabužių dydį. Taip taip, nuostabą keliantis sakinys J Iš tiesų šiandien norėjau pakalbėti apie požiūrį į gyvenimą, į save ir į vienas kitą. Paneigsiu kai kuriuos mitus kuriuos mums visiem perša visuomenė.
Kalbėsiu iš savo patirties, gal šiek tiek karčios ir visiškai nesumeluotos, tikiuosi tai padės nors vienai iš jūsų nors šiek tiek labiau pasitikėti savimi.

Kai kas iš mano pažįstamu dar atsimena mane tokia gražią ir didelę kaip saulę sveriančia daugiau nei centneri su šypsena dideliame veide. Visi tie kurie tai atsimena vis dar šalia manęs. Jie buvo tada yra ir dabar
. Iš to ir kyla teiginys: ar kai sulieknėsiu susirasiu daugiau draugu?
MITAS
Dabar pagalvokime, kaip mes randame žmones kuriuos vadiname draugais? Mokykloje? Darbe? Užkaslinėje veikloje? Internete? Santykiai pagrįsti bendravimu ir pasitikėjimu. Viskas priklauso nuo to kaip Tu bendrauji, kiek savęs atiduodi ir kaip sugebi žiūrėti į kitą žmogų, kaip jį priėmi. AIŠKU yra tokių kurie renkasi draugus pagal išvaizdą taip susirinkdami tikrai gražų draugų ratą akiai pažiūrėt, bet ar to reikia? Į šį klausimą atsakykit sau pačios J

Vaikinam patinka tik sportuojančios, save prisižiūrinčios ir lieknos panelės kurias galima apkabinti viena ranka. Aš taip šventai tuo tikėjau, kad net valgyt nustojau. Iš to išeina teiginys: Vaikinai nežiūrės į tokią storą karvę kaip AŠ.
MITAS
Iš tiesų kai būvau „stora bačka“ turėjau vaikina, ir jam visiškai nekliuvo mano gabaritai. Bet tada man užplaukė „durnoji“ susigalvojau, kad tikrai manęs niekas tokios nemylės, niekam aš tokia nepatiksiu ir išvis kas gali į mane žiūrėti. REZULTATAS: sėdžiu ir rašau šį blogą nesugebanti prisiminti kada paskutinį kartą buvau pasimatyme.

Žmonės iš manęs tyčiojosi, visaip negražiai vadino ir nesugebėjo priimti vietos dydžio kurią užėmiau. Iš to kyla teiginys: Jiegu suplonėsiu jie nustos tyčiotis ir aš jiem pradėsiu patikti.
MITAS
Spėkit ką daro tie visi kurie iš manęs tyčiojosi ? Tyčiojasi ir toliau. Randa vis naujų būdų įgelti, užgauti, pašiepti. Aš jiem visiem taip ir likau kliūtis gyvenimę, bet jie man daugiau nebekliūtis. Pakeičiau požiūri aš! Aš nebenoriu jiems patikti, nes bėda ne manyje, bėda juose, jų kompleksuose ir požiūryje į žmogų. Vot tak.


Jeigu suvalgysiu šį picos kabalėli aš iškart sustorėsiu, nespėsiu mirktelt ir nuo šito šokolado gabalėlio tapsiu stora storiausia. Iš to kyla teiginys: Dietos būtina!
MITAS
Parodykite man nors vieną merginą kuri yra laiminga negalėdama valgyti to ko nori, bet labai gražiai atrodanti XS dydžio suknelėj. Pripažinkite maistas neretai suteikia laimę, maistas mūsų kultūros dalis, susitikus su draugais mielai nueini į vietą kurioje jaukiai bendraudamas pavalgytum. Bet kai suvalgai per daug.. labai graužia sąžinę ypač tada kai ilgai laikais dietos ir užpuola persivalgymo priepuoliai. Kažkur jau girdėta? Patikėkit viską išgyvenau ir vienintelis patarimas kurį galėčiau duoti tai ATSIPALAIDUOKITE. Prisižiūrėkite ką valgote ir kiek, bet neribokite savęs neleisdamos sau visiškai valgyti produkto kurį be galo mėgstate. Tik nepamirškite saiko, pasiskaičiuokite kiek ir kada sau galite leisti. Žinai, kad savaitgali susitiksi su draugėm ir tavęs laukai nesveiko maisto bomba? Visa savaitę tam ruoškis! Treniruotes prailgink 15 min. ilgiau, per pietus suvalgyk šiek tiek mažiau, o savaitgali leisk sau pasilepinti, tik nepamiršk sugrįšti į savo įprasta mitybos planą!

Visada prašius blog‘ą galvoju ar viską pasakiau ką norėjau, dažniausiai ne, pasilieku sau visą gumulą minčių. Galbūt tiesiog todėl, kad dar nesugebu jų tinkamai jūms perduoti. Bet tiesiog norėjau šiandien pasakyti, kad mylėtumet save, turėtumėt stiprų požiūrį į gyvenimą ir neleistumete kitiems jumis manipuliuoti. Jeigu norite numesti svorio, jaustis gražesne ir sveikesne – būtinai tai padarykite! Jeigu norite suvalgyti šokolado, geriau palaukite ryto, tada pagalvokite ar tikrai jo norėjote, jei taip, prašom iki pietu gali suvalgyti gabaliuką. Gyvenkite taip kaip jūs norite, leiskite sau tiek kiek jūs norite ir visada žinokite, kad viską įmanomą suderinti. Nekeiskite savęs dėl žmonių kuriems jūs netinkate tokios kokios esate. Jūs kiekviena esate nuostabi ir aš jus labai myliu vien todėl, kad tai suprantate. Šį kartą tiek, o dabaar..
Kai graži buvau...


Apie šventes! Taigi laukiam laukiam Šv.Kalėdu ir Naujų metų. Neliepsiu jums nepersivalgyti, galvoti ką ir kada dedate į burną nes jus viską pačios žinote, galu gale juk ne tai svarbiausia! Linkiu, kad jus lydėtų kalėdinė nuotaiką, laukimo džiaugsmas, draugu šypsenos ir mielos smulkmenos kurios paliečia širdį, būkite laimingos dėl to, kad visą tai turite, atsisukite atgal, pažiūrėkite kiek pasiekietė kiek daug brangių žmonių aplink jus ir jei nedrįstate pasakyti kaip juos mylite, tiesiog apkabinkite ar padovanokit mielą smulkmeną. Viskas susideda iš mažų dalykų, mažų susilaikymų ir mažų šypsenu kurios, rodos, kartais vos matomos. Tobulumo link? Jūs jau dabar tobulos.!

Siunčiu didžiausia bučkį, susitiksime kitais metais!








PANOOOOS, JŪMS BONUSAS UŽ TAI, KAD BUVOT GEROS 
P.S NEPAMIRŠKITE KITAIS METAIS PASIŽADĖTI SAU NUMESTI SVORIO IR DAUGIAU MOKYTIS , JUK NEGALIMA TRADICIJŲ LAUŽYT, JIE KASMET TAI KASMET!



2013 m. spalio 22 d., antradienis

Kaip išlaikyti esama svorį?

Sveikos merginos, grįštu su nauju blog'u ir rudeniškom nuotaikom, depresija ir šokolado kalnai, pažįstama? Bet po vasaros atrodai nuostabiai ir nenori prarasti savo sunkiai pasiektu rezultatu? Pabandysme šiandien pakalbėti apie tai, kaip išlaikyti numestą svorį.

Apie „jo-jo“ efektą
Jeigu organizmas sveikas, jis pasisavina tiek kalorijų, kiek jam reikia. Bet jei jį priversi dirbti itin „mažomis apsukomis“, jis pradės kaupti viską, ką tik dedi į burną. Organizmas tebekaups kalorijas ir tada, kai nustosi laikytis dietos: maitinsiesi įprastai, o kalorijų sudeginsi dvigubai mažiau nei anksčiau. Taip gudrusis organizmas iš anksto ruošiasi galimam badmečiui… Štai kodėl per trumpą laiką atsikračiusi kelių kilogramų ir grįžusi prie senų mitybos įpročių vėl priaugi svorio, ir netgi daugiau nei prieš dietą. Tačiau tai negresia, jei nebegrįžti prie senų, nesveikų mitybos Įpročių. Mažiausia tikimybė patirti ,jo-jo“ efektą -lieknėti nesilaikant drastiškų dietų. Sveikiausias svorio mažinimo tempas – 0.5-1 kg per savaitę.

3 svarbūs dalykai


1. MITYBA. 
Jei laikeisi griežtos dietos, tikriausiai atsisakei įvairių produktų. Organizmas jų labai pasiilgęs: kojos pačios neša į prekybos centrą pirkti kalno skanėstų, kurių prisikerti iki soties. Tokį reiškinį mitybos specialistai vadina valgymo protrūkiu. O ar žinai, kad jei tinkamai maitiniesi, dar pusantro mėnesio po dietos svoris mažėja? Būtent todėl valgymo protrūkiai per pirmuosius du mėnesius yra patys pavojingiausi ir galintys niekais paversti visas tavo pastangas. Todėl geriausia laikytis subalansuotos dietos, riboti kalorijas, o ne kategoriškai atsisakyti tam tikrų produktų – taip bus lengviau priprasti prie naujų mitybos įpročių. Jei jų paisysi, daugiau neturėsi jokių rūpesčių dėl antsvorio ir dietų laikytis nebeprireiks.


2. JUDĖJIMAS.  

Pasiektu rezultatu džiaugsiesi daug ilgiau, jei gyvensi aktyviai. Turėtum nepraleisti progų pajudėti, ištrūkti iš užburto „lova – automobilis – biuras – lova“ rato. Svarbiausia – nieko nedaryti prievarta. Tau nepatinka striksėti aerobikos salėje? Stumdytis prie treniruoklių? Ir nereikia. Juk gali šokti, plaukioti baseine. Jei geras oras, pabėgioti arba tiesiog sparčiai vaikščioti. Nesiteisink, kad neturi laiko ar pinigų: kas nori, ieško galimybių, kas nenori – pasiteisinimų. Įdėjai tiek daug pastangų, kad taptum lieknesnė, tad neleisk tinguliui visko sugadinti. Specialistai teigia, kad gerą formą padeda palaikyti vos 2 vai. fizinio krūvio per savaitę!


3. NUOTAIKA.
Būtinai turi jausti malonumą ir pasitenkinimą stengdamasi išsaugoti pasiektą svori! Be tinkamos motyvacijos nieko nebus: juk stengdamasi išlikti liekna tu padedi organizmui, o ne vargini jį. Tinkamai maitintis puiku, daugiau judėti sveika, neturėti žalingų įpročių – tiesiog nuostabu! Juk sieki būti pati puikiausia, tad ir nuotaika turi būti tokia pat. Nekurk toli siekiančių planų, pakaks žinoti, ką veiksi ir valgysi dieną ar dvi: patirsi mažiau nusivylimo, jei kas nors nepavyktų. Nusiteik, kad gali daug ką. Iš tiesų taip ir yra: juk atsikratei nereikalingų kilogramų, vadinasi, valios pakaks jų nebepriaugti.


Rūkymui ir alkoholiui – ne! 
Alkoholis ir nikotinas teršia organizmą, o tai trikdo medžiagų apykaitą. Ir svoris vėl pradeda didėti. Juk ne apie tai svajojai, kai laikeisi dietos. Žinoma, nieko neatsitiks, jei švenčių progomis išgersi taurę vyno. Beje, šampano geriau atsisakyk, šis gėrimas žadina apetitą. O degtinė, brendis, likeriai, įvairūs alkoholiniai kokteiliai – labai kaloringi. Nesibaimink, kad metusi rūkyti priaugsi svorio -taip atsitinka toms, kurios nikotino trūkumą kompensuoja saldžiu ir riebiu maistu.


Kas spartina medžiagų apykaitą 

Sportas. Be jo – nė iš vietos. Kuo daugiau judi, tuo sparčiau dega kalorijos. Judėk kiekviena proga – net tvarkyti namus yra sveikatai (ir figūrai) naudinga fizinė veikla.
Masažas. Jis ne tik gerina odos būklę, spartina kraujotaką, stiprina raumenukus, bet ir padeda atsikratyti organizmo skysčių pertekliaus. Nepatingėk kas vakarą pasimasažuoti pėdas -jose yra apie 500 refleksinių taškų, kuriuos masažuojant gerėja žarnyno ir kepenų veikla. Pirtis. Ypač naudinga sauna – kaitinantis joje išsiskiria iki pusės litro prakaito! Medžiagų apykaitą spartina šilumos ir šalčio kontrastas, taigi pasikaitinusi pirtyje nevenk ledinio vandens. O jei kasdien nors akimirkai palįsi po šaltu dušu, ne tik suaktyvės medžiagų apykaita, bet ir nekamuos peršalimo ligos.

Šį kartą baigiu ir linkiu jaukaus ir progresyvaus rudens, nepamirškit šypsotis, judėti, sveikai maitintis ir mylėti save. Bučkis !


2013 m. rugsėjo 27 d., penktadienis

Sportas, suderinta mityba ir mokykla/ darbas?



Sveikos mano mielosios merginos, grįštu su nauju, dar šviežiai kvepiančiu blog'u apie tai kaip suderinti sportą, mokyklą ir mitybą. MISIJA NEĮMANOMA? Vargu.

Pradėsime nuo frazių kuriomis dažniausiai teisiname savo tingumą ir taip toliau nesirūpiname savo kūnu.


NETURIU LAIKO

Kiek laiko užtenka skirti sportui, kad pasijaustu rezultatas? Valandos, dvieju tris kartus per savaite? Pasirodo pakanka vos 20 minučių, viskas priklauso nuo to kaip sportuoji, o ne kiek laiko.
Mokslininkai atliko tyrimus, kurių metu paaiškėjo, jog sportuojant intensyviai kalorijos deginamos daug greičiau. Taip yra todel, kad mūsų organizmą ištinka šokas dėl pasidėjusios fizinės veiklos. Žmonės kurie nesportuoja reguliariai, tačiau kartais ufavloja pabėgioti, pasivažinėti dviračiu ar atlikti mankštą namuose,vienos treniruotės metu sudegina daugiau kalorijū nei tie, kurie tai daro reguliariai. Tačiau yra viena sąlyga - tai turi būti labai intesyvi is greita mankšta.
Taip pat tyrimas įrodė, kad nepaisant žmogaus fizinio pasirengimo ir treniruočiū reguliarumo, svoris labiau krenta nuo trumpų, bet labai greitų treniruočių. O juk daugelis mano, jog svoris krenta tik nuo ilgų ir letų treniruočiū. Argi tai ne tvirtas argumentas, skirti per dieną bent 20minučių intensyviai treniruotei, kuri padės numesti svorio? Tiek laiko savo dienotvarkėje galime rasti kiekvienas.



NEŽINAU KĄ VALGYTI 

Jeigu neturi laiko nei gaminti nei pinigu pirkti sveiko maisto kavinėse/valgyklose ar tiesiog vientelis būdas pavalgyti yra šalia mokyklos esantis prekybos centras kuris tikrai retai kada siūlo "sveika ir pigu" derinį. Tau užtektu žinoti bent keletą produktų kurie tau teiks naudą:


Ananasas

Ar prisimenati puikų vaisių - ananasą? Jame yra unikalaus baltymus skaidančio fermento - bromelaino, kuris taip pat skaido riebalus ir valo organizmą nuo šlakų. Dietologai tikina, kad valgant vien ananasus, per dvi dienas galima netekti kilogramo. Be to, ananasai turi daug vitaminų C ir A, stiprina imunitetą, o vitaminas B saugo nuo streso, mažina dirglumą ir yra puiki profilaktinė priemonė nuo mažakraujystės.


Greipfrutas 

Greipfrutai mažina apetitą, tirpdo riebalų darinius, greitina medžiagų apykaitą ir mažina cukraus kiekį kraujyje. Nereikia keisti mitybos, pakanka tris kartus per dieną prieš valgį suvalgyti pusę greipfruto. Jau po 10 dienų neteksite dviejų kilogramų.


Rudieji ryžiai ir avižinė košė

Ruduosiuose ryžiuose, avižose, rupių miltų duonoje yra gausu angliavandenių, kurie pagreitina chemines reakcijas mūsų kūne. Ryte suvalgę dubenėlį avižinės košės, aprūpinsite organizmą lėtai išsiskiriančiais angliavandeniais, todėl jūsų energijos lygis visą dieną išliks pastovus.



Aitrioji paprika

Nesvarbu, ar patiekaluose vartosite čili miltelius, ar džiovintus čili pipirus, ar šviežią jalapeno pipirą, aitrioji paprika yra paprastas būdas pagreitinti jūsų medžiagų apykaitą. Juose yra medžiagų, kurios stimuliuoja receptorius ir pagreitina kraujo apytaką.


Obuoliai ir kriaušės

Pietų Amerikoje vykusių tyrimų metu buvo įrodyta, kad moterys, kurios valgė tris obuolius ir/arba kriaušes per dieną, numetė daugiau svorio nei šių vaisių nevartojusios moterys. Tai puikus užkandis prieš pietus arba sunkią treniruotę.



Pienas

Tenesio universiteto tyrimas parodė, kad žmonės, kurie suvartojo 1200-1300 miligramų kalcio per dieną, prarado beveik dvigubai daugiau svorio nei tie, kurie negaudavo pakankamo kiekio kalcio. Pienas yra gana riebus kalcio šaltinis, todėl norėdamos išvengti nereikalingų kalorijų, kalcio galite gauti iš špinatų ar kopūstų.



Alyvuogės

Visi maisto produktai, turintys daug Omega-3 ir Omega 6 riebiųjų rūgščių, puikiai padeda spartinti medžiagų apykaitą. Šių rūgščių gausu alyvuogėse, lašišoje, linų sėmenyse, graikiniuose riešutuose.




Taigi šį kartą baigiu ir skubu ruoštis virtinei kontroliniu bei džiaugtis rudeniu, nepamirškite sportuoti ir sveikai maitintis, juk tai yra kur kas lengviau nei atrodo, būkite vėjavaikiškos ir džiaukites gyvenimu ! Myliu jus visas, iki kito susirašymo :) 



2013 m. rugpjūčio 16 d., penktadienis

Lieknėjimas - ką daryti, ir ko geriau ne.



Sveikos panelės, grįštu su skaudžia patirtimi ir šį kartą pakalbėsiu apie viena iš diesnių svorio metimo juodųjų pusių. Klaidas kurias darome lieknėjant, ko geriau nedaryti ir kaip išsaugoti sveikat.

Įprastai papildomi kilogramai susikaupia nepastebimai, ir tik užlipę ant svartyklių supantame, jog mūsų svoris toli gražu neidealus. Prasideda ieškojimai, kaip kuo veiksmingiau netekti svorio. Veiksmingas būdas - tai daugelio merginu akimis tas būdas kuris yra greitas ir lengvas. Nepasant to, jog specialistai nuolat rašo ir sako, kad geriausia lieknejimo būdas pirmiausia neturi būti žaingas sveikatai, tai yra, tiksliai suplanuotas ir nuoseklus, žmonės nepasiruošę laukti, nori sulieknėti "greitai", o kartais ir "labai greitai". Galimi du lieknėjimo būdai: sveikatai nežalingi ir abejotini. 






"Populiarios dietos"
1.Visos populiariosio dietos skirtos "greitam" sulieknėjimui, tai yra, svorio atsikratom per trumpą laiką.
2.Lieknėjimo būdams būdinga tam tikri, gana griežti mitybos raciono apribojimai, ir dėl to mūsų organizmas negauna būtino maistinio medžiagų kiekio - angliavandenių, baltymų, riebalų ir t.t. Tai , žinoma atsiliepia pačiam žmogaus oraganizmui ir dažniausiai sutrikdo sveikatą.
3. Svarbus momentas tas, jog populiariosios dietos padeda netekti svorio tik trumpam laikui. Gerai žinomas vadinamasis "jo -jo efektas", kuris pasižymi tuo, kad baigus laikytis dietos, svoris vėl pradeda didėti. Taigi, turime trumpalaikį rezultatą, kuriam pasiekti reikia gana daug valios pastangų, jei laikomes kurios nors dietos.
4. Dar viena populiariųjų dietų savybė tai, jog organizmas gavęs mažiau kaloriju ( net ir trumpą laiką ) vėliau jau sunkiai toliaruoti įprastą kalorijų kiekį, tai reiškia, jos svoris mažėja tik labai sumažinus kilokalorijas ir laikantis griežtu apribojimų, ko pasekmė išvargintas kūnas, nuolatinė psichologinė įtampa ir bloga nuotaika.

Išvada: "greitos" dietos yra pavojinas lieknėjimo būdas, ne tik neleidžiantis išlaikyti norimą svorį, bet ir kenkiantis sveikatai. 


Fizinis aktyvumas
Dar vienas labai populiarus būdas tai yra sportas. Intensyvios, ilgai trunkančios treniruotės reikalauja labai stiprios motyvacijos ir valios. Pripažinkime, jog fizinis aktyvumas lieknėjimo procese yra labai svarbu, tačiau vien tik fizinis krūvis, intesyvūs ir sekinantis, kaip vienintėlis lieknėjimo būdas be suderintos mitybos nėra toks reikšmingas svorio metimo procese. Be to, nutrūkus fiziniam aktyvumui, paprasti žmonės linkę vėl priaugti svorio.

Vaistai, maisto papildai, arbatos ir kiti prieparatai 
Dažnai mes, merginos nebežinodamos ką daryti puolam į reklamos glėbį ir pradedam vartoti įvairius svorį mažinančius prieparatus. Tačiau daugelis pamiršta, kad liekninamųjų vaistinių prieparatų, maisto papildų vartojimas galimas tik tada kai gydytojas rekomenduoja ar paskiria. Nereikia manyti, jog užtenka vartoti lieknėjimui skirta vaistą ir turėsime rezultatą, deja, be mitybos, gyvenimo būdo pokyčių nieko nebus. Lieknėjimo prieparatai nebus veiksmingi, jei nekriepsime dėmėsio į mitybą ir fizinį aktyvumą. Be to, savarankiškas jų vartojimas, gali būti žalingas veikatai. Būtina žinoti ir tai, jog siųlomi liekninamieji preparataigali būti ne tik vaistai, bet ir maiso papildai, į kurių sudėti įeina daug komponentų, kurių nei tikslus kiekis, nei jų tiksli sudėtis ant pakuotės, deja, nėra nurodomi. Jie gali rimtai pakenkti sveikatai. Į lieknėjimui skirtų maisto papildų sudėti gal įeiti uždraustos medžiagos, sukeliančios daug pašalinių reiškinių, o kartais net pavojų gyvybei.

Dirbtinis išsivėmimas
Dar vienas nepriimtinas lieknėjimo būdas, naudojamas dažniausiai jaunų merginų. Jis atsiradęs dėl nuomonės, kad pavalgius ir išsivėmus sotumo jausmas išlieka, o kcal nėra naudojamos. Pastoviai vemiant po valgio, sutrinka viškinimas, vėmimo signalas tampa pastovus ir palaipsniui tampa refleksu. Ogranizmas taip pradeda reaguot į bet kokį maisto priėmima. Toks įprotis gresia pakenkti medžiagų apykaitai, įvairių lygų atsiradimui ( pvz. gastritui, anoreksijai) ir gali pasibaigti tragiškai  - yra nemažai mirties atvėjų.


Tai klausiat, ką tada daryti?
Pats veiksmingiausias ir sveikatos nežalojantis lieknėjimo būda - indvidualiai parinkta subalansuotos mitybos programa, kur isudaryta, atsižvelgiant į žmogaus fiziologiją, amžių, lytį, fizinio aktyvumo krūvį, esamas ar nutukimo sukeltas ligas, sveikatos būklę, taip pat gyvenimo būdo įpročius, skonio ir kitas kiekvieno žmogaus savybes. 
Tai svarbiau nei paprastas teisingo mitybos raciono parinkis, tai tampa gyvenimo būdu. Tai užtikrinta lieknėjimo būdas. Būtina pabrėžti, jog šis lieknėjimo būdas geras tuo, kad nėra griežtų apribojimu renkantis maisto produktus, todėl žmogus jaučiasi ne taip griežtai valdomas. Na, o svarbiausia, tik toks lieknėjimo būdas padeda neteksi svorio ilgam laikui. Lieknėjimo programos metu žmogus išmoksta naujų mitybos įpročių. Labai svarbu nepamiršti ir fizinio aktyvumo.
 Šiuo būdu ir aš pati mečiau svorį, deja kartais sukčiavau ir sveikatos problemos neapleido ir manęs, todėl dar karta kartoju visom merginom kurios nori būti lieknos ir gražios, jog svarbiausia yra mylėti save ir rūpintis savo  sveikata, aktyvus gyvenimo būdas ir sveika mitybą - gyvenimo būdas kuris tavęs neapkrauna nereikalingais rūpesčiais ir kančiomis, kūnas yra ta vieta kurioje turėsite pragyventi visą savo gyvenimą, nealinkite jo, o subtiliai rūpinkites. Pabaigai pora patarimu, ko nereiktu daryti metant svorį: 
  • Neskaičiuokite krupščiai kcal, tai gali iš proto išvaryti bet ką . Internete ir žurnaluose pilną lentelių kurios padės jums maždaug apskaičiuoti savo suvartotu kcal kiekį, dar geriau būtu susidaryti savo sistemą, įsiminti ją ir skaičiuotis. 

  • Pirmenybė teikite ne limonadui , vaisiniams gėrimams ar kavai su priedais, o vandeniui.
  • Nepervirkite ir neperkepkite daržovių ir kutų maisto produktu, taip jie praranda gerasias savo savybes.
  • Svarbiausia nepulkite į depresiją jei iškart nesimato rezultatų. 

Taigi, šįkart baigiu ir turbūt kaip jus visos bėgu išnaudoti paskutines vasaros dienas ir jau ruoštis mokslams, tikiu, kad esate visos protingos ir žinote, kad tuos blogus būdus kuriuos įvardinau šiandiena visiškai neverta naudoti. Mylėkitį, būkit mylimos, džiaukites gyvenimu, keiskite gyvenimo būdą ir kūnas pasikeis pats. Psichologai sako, jog nutukimas vienas iš požymių, jog žmogus nelaimingas, todėl būkite laimingos, ir viskas bus gerai! Iki kito susitikimo :)








2013 m. liepos 18 d., ketvirtadienis

Nori būti mylima? Mylėk save!

 Sveikos merginos :) Grįštu šį karta pailsėjusi, įdegus ir įsimylėjusi pas jus, tikiuosi tokias pat laimingas kaip ir aš :)

Šį kartą pakalbėsiu ne apie tai kaip numesti/priaugti/išlaikyti svorį, o apie tai kaip svarbu mylėti save tokią kokia esi, ir priversti kitus Tave mylėti.
Mes niekada sau nebūnam tobulos, randame kiekviena savyje blogu savybių, gal vienai atrodo kojos per kreivos ar pilvukas per didėlis, bet juk niekada nepagalvojame, kad turime gražiausias akis visame mieste ar plaukų spalvos galėtu pavydėti kiekviena, galbūt galime pasigirti gražia krutine ar plastiškom rankom. Esame visos gražios, tik ne visos tai matome ir slepiames po kompleksais, drabužiais - palapinėm ir nesibaigiančiais pavydo priepuoliais "gražiasnėm".
Daug kas mane klausia, kaip gyveni po visko, kai numetei tiek svorio, kai išlindo visa ta istorija į viešumą. Kartais mama man pasako "vaikeli, gal nereikėjo to viešumo..". Reikėjo. Nieko nėra geriau kai parašo mergina po pusės metu ir dėkoja man už tai, kad mano deka susiprato ir numetė tuos nereikalingus kilogramus. Nieko nesigailiu, jei bent vienai merginai tai buvo motyvacija - aš padariau savo darbą. 
Nesupraskit neteisingai, aš visada save mylėjau, turbūt daugiau nei mano lieknosios draugės kurios verkdavo dėl vaikinų dėmesio trūkumo ir kokie kaloringi yra ledai ( dėja tokie ir yra ;/). 
Esmė tame, kad jokiu būdu nesakau, kad esu žmogus be kompleksų, beabėjo kompleksuoju dėl kai kuriu savo kūno vietų, dėl to, kad žmonės tikisi iš manęs daugiau nei galiu suteikti ar tiesiog dėl miestiečiu apkalbų, bet tai niekada netapo svarbiausiu dalyku mano gyvenime. Visada mokėjau kompleksus užgožti savo šypsena ir draugų juoku, nesiliaujančia gera energija - nors nepaslaptis moku būti ir tikra ožka.
Visos mes esame panašios, kartais piktos, kartais laimingos ir pasiruošusios kalnus nuversti, bėgti sportuoti ir tapti idealiom, kartais nelaimingos, verkiančios lovoje su ledais žiūrėdamos romantišką filmą. Visko reikia, nebijokite gyventi, leiskite kartais sau paislepinti, bet neleiskite kad tai taptu piknaudžiavimu, jokiu būdu nesilaikykite dietų - jos daro mus nelaimingas ir piktas, geriau sveikai gyvenkite, juokites, valgykite daugiau daržovių ir leiskite laiką su draugais gamtoje - nespėsite net žvilgtelėti ir jau būsitė lieknos ir laimingos.
 Mielosios mylėkite save, tik save pamilus galėsite džiaugtis gyvenimu ir koreguoti savo išvaizdą, tik tada galėsite nuoširdžiai šypsotis ir išsivaduoti iš kompleksų, bent jau kai kuriu. 

Taigi lekiu toliau atostogauti, siunčiu didėli bučkį ir laukite manęs grįštančios! O Aš didžiuojuosi kiekviena iš Jūsų kuri pakeitė savo gyvenimą, nors ir mažiausiu žingsneliu, galbūt tik atsisakius curkaus arbatoje, ar pradėjusi bėgioti, Jūs visos esate nuostabios ir mylimos, viskas jūsų rankose, keiskite savo gyvenimus!
p.s Jei turite minčių, ar norėtumete išgirsti mano nuomonę vienokią ar kitokią tema prašome rašyti komentaruose :)

2013 m. balandžio 20 d., šeštadienis

Pavasaris=dieta?


Sveikos sveikos sveikos pasiilgtosios mano skaitytojos. Grįštu aš su nauju blog‘u ir pavasario saule. Šiandien pakalbėsim apie pavasariška norą sulieknėti, kaip tai padaryti sveikai kai iki vasaros nedaug liko, o mes jau norim, kad bikini atrodytu ant mūsų kaip ant modeliu. Ką daryti, kad greitai numestas svoris negrįštu atgal po šašlykų vakarėlio karštą vasaros vakarą. Taigi, pradėdam? 

Turbūt vienas svarbiausiu dalyku tai liekninanti, bet ne alinanti mityba. Dietą pavasarį reikia rinktis labai atsargiai ir lieknėti lėtai ne tik dėl to, kad po dietos kilogramai grįš dvigubai, bet dar ir dėl to, kad nusilpusi imunine sistema vietoj trokštamo rezultato gali padovanoti puokštę lygų. Norint numesti 3-6 kg ( daugiau numesti per mėnesį nerekomenduojama) visai nereikia badauti ar keleta dienu valgyti tos pačios rūšies maistą. Tereikia valgyti kuo daugiau daržovių, atsisakytu saldumynų ir miltiniu patiekalų. Visą kitą galite valgyti, tik mažesnemis porcijoms ir dažniau nei esmae įprate (4-5 kartus per dieną) 
Itin svarbi taisyklė metant svorį – negalima išalkti, nes tada iškyla gresmė persivalgyti. Ir , aišku, blogai jaustis psichologiškai, kam to reikia, kai lauke toks nuostabus oras? Ką daryti jei labai norisi valgyti? Nuo didėlio alkio padėda tyras vanduo, kurio reiktu išgerti daugiau nei paparastai. Taip pat pasimėgaukite sveikas užkandžiais – šviežiais ir džiovintais vaisias, riešutais ar sėklomis.


Nesiekite kuo greičiau numesti svorio, nors kartais labai norisi, kad po ilgos ir sunkios pirmosios dietos dienos neliktu mažiausiai kilogramo, bet optimalu būtu o,5 kg per savaitę. Viską darykite po mažu, nealindami organizmo. Ne veltui sakoma, kad sunkiausia yra ne numesti, o išlaikyti svorį. Valgymo įpročius keiskite pamažu, nes, jei baigusi laikytis dietos vel grįšite prie įprastos mitybos, svoris ataugs, ir dar su kaupu. O jeigu mažiau vartosite riebalų, cukraus, saldumynų, kavos, alkoholio ir kasdien po valanda pasimankštinsite, pavyks natūraliai ir sėkmingai sulieknėti be jokių dietų. Kasdien mankštinkites namuose arba sportuokie sporto klube. Nemėgstate? Rinkites aktyvias laisvalaikio pramogas: važinėkite dviračiu, žaiskite badmintoną, plaukiokite. Svarbiausia, kad veikla būtu jums maloni. Judėjimas ne tik suteikia sveikatos, energijos, bet ir aktyvina medžiagų apykaitą. Beje, ją paspartinti galitė ir dusyk per metus bent per mėnesį su pertraukomis gerdami organizmą valančios beržų lapų, kiaulpienių, margalapių, margainių, pūslėtųjų guveinių, vingiorykščių arbatos. Organizmą puikiai valo ir viena iškrovos diena per savaitė. 


O tai ką valgyti? Pirmoje dienos pusėje turi vyrauti lengvas, angliavandenių turintis maistas, nes jis suteikia energijos. Pietūs turi būti sočiausi ( bet tai nereiškia, kad turi sukirsti visus 3 patiekalus + desertą. ) Ir pamirškite draudimą, kad negalite valgyti po 18val. Jei iš darbo/mokyklos grįštate 19 valandą ar vėliau, neprotinga būtu badauti, nes gali pradėti kamuoti alkio prapuoliai, sutrikti miegas, padidėti dirglumas. Speialistų nuomone, svarbu vakareniauti  ne vėliau kaip 2-3 valandos prieš miegą, kad organizmas spėtu suvirškinti maistą. Jeigu užmigsite iškart po vakarienės, sudie, daili figura – lašinukai augs kaip ant mielių. Vakare medžiagų apykaite būna suletėjusi, tad rinkites nekaloringus produktus: liesą varškę su daržovėmis. Vakarienei tinkamiausias – baltymingas maistas. Baltymai kartu su daržovėse esančiu vitaminu C skatina degti riebalus. Vakare venkite angliavandenių turinčio maisto (miltinių patiekalų, kvietinių miltų kepiniu ir t.t, net saldžių vaisių nes juose esanti liukozė miegant virsta riebalais.


Taigi esu visiškai tikra, kad nepasakiau nieko naujo, to ko jus nežinojote, bet tikiuosi, kad priminiau, kaip reikia gyventi, kad būtumete laimingos ir nepergyventume dėl poros kilogramu ant klubu ar pilvuko. O dabar pažiūrėkime į mūsų dalyvių pokyčius 







2013 m. balandžio 1 d., pirmadienis

20 PATARIMU NORINČIOMS SULIEKNĖTI


Sveikos merginos, štai praėjo dar dvi savaitės ir pavasario šventės kurios turbūt nei vienai iš mūsų neprimena gaivaus pavasarėlio, bet apie tai vėliau, šiandien pas jus grįštu dar su vienu blog‘u ir aišku mūsų dalyvėm kurios atkakliai siekia savo tikslo. O šiandienos blog‘o tema yra 20 patarimų norinčioms sulieknėti

   1.       Šypsokis ir sulieknėsi. Visai rimtai. Tyrimai rodo, kad maistas, suvalgytas, kai esi blogos nuotaikos, ilgiau virškinamas ir padeda organizmui papildyti riebalų atsargas . O jei valgysi būdama geros nuotaikos, nieko panašaus neatsitiks 

   2.       Labiausiai figūrai kenkia staigios permainos. Jei imsi intensyviai sportuoti, po to liausiesi, organizmas „nuspręs“, kad atėjo prasti laikai, ir pradės kaupti riebalus. Tas pats nutiks, jei staiga imsi riboti maisto kiekį. Tad permainos turi vykti pamažu. 

   3.       Gerk labai šaltą vandenį. Kad organizmas sušildytų stiklinę vandens, jam reikia sudeginti apie 40 kcal. 

   4.       Gerk arbatos. Ir ne bet kokios, o žaliosios. Kiekvieną rytą. Tada viskas, ką suvalgysi dieną, bus lengviau ir greičiau virškinama, pyragaičiai mažiau pakenks figūrai ( tik nepiknaudžiauk ).


   5.       Valgyk tik skanų maistą. Tada pavalgius nesinorės užkąsti ko nors skanaus.


 9.       Sėsdama prie stalo žiūrėk, kad, be lekštės panosėje daugiau netoliese nebūtu jokio maisto. Taip išvengsi persivalgymo.
 


   10.       Nepamiršk, kad esi ne šiukšlių dėžė! Jei soti, negrūsk paskutinių kąsniu „už tėvelį ir mamytę“. Maisto likučius geriau atiduok šuniui.

   6.       Jei nori sulieknėti, visai nebūtina kankinti savęs dietomis. Užtenka laikytis rėžimo. Nevalgyk po aštuntos valandos, o jei prieš miega būtina „nuraminti kirminą“, suvalgyk lieso jogurto ar truputėlį sūrio.

   7.       Nepamiršk, kad paprastai storėjama ne kai daug valgoma, o mažai judama.

   8.   Pamėk gėrimus, kurie neturi kcal. Tai vanduo ar sodos vanduo, arbata be cukraus.

   11.   Niekada nesikelk liftu – nepatingėk lipti laiptais!

   12.   Įsigyk dviratį, riedučius, šokdynę, ir nepamiršk jais naudotis!

   13.   Pamiršk autobusus bei troleibusu, jei žingsniuoti tereikia 10 minučių!

   14.   Vaikščiok į diskotekas. Tik jose būtinai turi šokti, o ne žiopsoti į tuos, kurie šoką. Šokiai gali atstoti rytinę mankštą. 

   15.   Valgyk laaaaabai lėtai ir mėgaukis maistu. Taip tavo smegenys greičiau suvoks, kada pasisotinsi. Suvalgysi gerokai mažiau nei maistą ryte rydama.

   16.   Pamiršk riebius desertus. Jie – ne tau ( nebent kartą per dvi savaites). Geriausias desertas – vaisiai.

   17.   Valgyk mažiausiai penkis kartus per dieną. Dažniau, bet po mažiau. Tada skrandis lengviau virškina, ir organizmas nekaupia atsargų. Jei badausi arba valgysi retai, organizmas pradės kaupti atsargas.

   18.   Pamėk rupius produktus – rupią duoną, bulves su lupenomis, javainius. Jie puikiai malšina alkį, duoda darbo žarnynui ir yra sveiki.

   19.   Prieš valgį išgerk vandens, nestiprios kavos, arbatos, linų semenų nuoviro. Gėrimai sumažins apetitą.

   20.   Keisk gyvenim būdą. Užuot sedėjus prie televizoriaus, geriau pabūk vaiku ir pažaisk kamuoliu ar pan. Vienu žodžiu , nepamiršk judėt.





Taigi mūsų sąrašas baigiasi čia, tokiu patarimu dar galima sugalvoti tiek ir tiek, bet manau nors pora jums pravers, nes nėra taip sunku kaip atrodo, nebijokite pradėti. Vėlyku proga rašau šioki toki bunusą tom kurios skaičiuoja kcal, šį kartą parašysiu apie vištienos patiekalų kcal (100g)

Vištienos sultinys iš pakelio – 31kcal
Daržovių salotos su vištiena (be majonezo ) – 48kcal
Vištienos sriuba su grybais ( iš pakelio) -54kcal
Natūralus vištienos kepsnys -71kcal
Vištienos sriuba su makaronais – 75kcal
Be riebalų (orkaitėje) kepta vištos krūtinėlė be odelės – 109kcal
Be riebalų ( orkaitėje) keptos vištų šlaunelės su odele – 120kcal
Riebaluose keptas vištienos kepsnys, apvoliotas džiūvėsėliuose – 284kcal


O dabar pasitikime mūsų išlikusias, gražesnes, geriau besijaučiančias dalyves 
ĮSPĖJIMAS: dėl nelaiku atsiųstu nuotrauku visos kitos merginos nušalinamos ir dabartinės nuotraukos ne eilės tvarka. 













TAIGI MANO MIELOSIOS, SVEIKINU SU ARTĖJANČIA VASARA, MYLĖKIT BŪKIT MYLIMOS IR RŪPINKITES SAVIMI !
p.s atsiprašau visu kuriom nespėju atsakyti į klausimus, jei neatsakiau pirmą kartą nebijokit rašyti dar kartą arba jei pažadėjau parašyti, priminkit!